V spoločnej relácii na RTVS, kde prebehla diskusia všetkých desiatich kandidátov na post primátora Bratislavy sa Roman Ruhig spýtal pána Matúša  Valla, či súhlasia s výstavbou mešít v Bratislave, ako to uviedol kandidát na starostu pán Matúš Čupka, ktorý je prepojený na „Team Vallo“.

V diskusii pán Vallo poprel pána Čupku, ale skutočné informácie zo samotných web stránok Matuša Valla a Matúša Čupku sú iné.

V blogu Denníka N píše Matúš Čupka – TU „Prečo kandidujem na novomestského starostu?“, kde ďalej píše:  Kto stojí za mojim rozhodnutím. Dovoľte preto, aby som Vám  oznámil, že v roku 2018 sa chcem uchádzať o dôveru obyvateľov mestskej časti Bratislava Nové Mesto, ako nezávislý kandidát na post starostu Nového mesta. „Pri tejto príležitosti by som chcel predstaviť ľudí, ktorí za mojím rozhodnutím stoja.

– moja manželka Zuzana mi pomohla spraviť rozhodnutie kandidovať a svojimi bohatými skúsenosťami z oblasti konzultovania verejných priestorov mi pomáha formovať názory ako meniť Nové Mesto vo férovú mestskú časť pre všetkých.

– Matúša Valla nemusím špeciálne predstavovať. Architekt s ambíciou meniť Bratislavu na celomestskej úrovni ma prizval k tvorbe Plánu Bratislava, kde som získal možnosť konzultovať ďalší vývoj Nového mesta s najlepšími odborníkmi vo fachu.“ 

Prepojenosť Matúša Valla a Matúša Čupku spája aj osoba Jakub Mrva člen Team Vallo – TU! Stačí si pozrieť samotné web stránky a na webovej stránke Matúša Čupku objavíte opäť Jakuba Mrvu ako kandidáta na poslanca do miestneho zastupiteľstva mestskej časti Nové mesto  – Bratislava na webovej stránke Matúša Čupku – kandidáta na starostu M.č. Nové mesto – Bratislava – TU! 

V diskusii som neútočil na Matúša Valla, ale som chcel vedieť, či Vallovci chcú stavať v Bratislave mešity.  Táto otázka bola  a je namieste, keď jeden z Teamu Vallo – kandidát na starostu v Novom meste  a taktiež aj poslanec si vie predstaviť mešitu v Bratislave  a je presvedčený, že ako spoločnosť by sme to zvládli.

Veľmi veľkou zaujímavosťou je, že predmetný článok z denníka SME – „Zelená hliadka a jej zakladateľ Matúš Čupka“ zrazu ak sme sa začali o túto tému zaujímať, tak bol z denníka SME  predmetný článok zmazaný. Zabudli však  nato, že existujú aj tlačiarne, kde som si tento článok vytlačil a dnes ho  naskenovaný  ponúkame verejnosti.

Je zarážajúce, že pán Vallo poprel pána Čupku a odmietol reagovať na takéto závažné informácie.